Информационный портал

Виступ Віктора Ющенка

Опубликовано - 28 января 2006, в раздел - Новости города Боярка, просмотров - 5 178Виступ Віктора Ющенка 4 липня 2004 року на Співочому полі

Шановна громадо! Дорогі співвітчизники! Друзі мої!
Сьогодні ми зібралися на схилах Дніпра з усієї України. Ми громадяни України і ми прагнемо змін.

Нас об`єднала любов до України і тривога за її долю. Наша країна стоїть на межі між минулим і майбутнім. Ми зібралися тут, бо настав час вибору, який змінить наше життя.

Сьогодні вся Україна, від Луганська до Львова, від Чернігова до Криму, вимагає змін.

Прагнуть змін і батьки і матері. Вони працювали весь свій вік,але сьогодні живуть в нестатках. Вони втратили свої заощадження, пенсії прирікають їх на бідність. На схилі літ наші батьки хочуть поваги й спокою. Вони їх заслужили!

Прагнемо змін всі ми. Нам, громадянам України, остогидло виживати за постійного росту цін, без шансів на нормальне житло, без надії на медичну допомогу. Ми хочемо мати роботу і чесно працювати. Наш розум і руки нас прогодують!

Прагнуть змін і наші діти. Ми готові зробити все заради них. Проте сьогодні вони беззахисні перед несправедливістю, бідністю, духовним розтлінням. Багатьом дітям доводиться роками чекати батьків і матерів, які по світах шукають заробітку. Я як і всі ви ( а я батько п`ятьох дітей ), хочу, щоб молоде покоління мало майбутнє у своїй країні!

Вимагають змін усі громадяни. Мені, як і вам, болить серце бачити, як влада розкрадає багатства країни, як вона торгує національними інтересами. Наша держава заслуговує на гідне місце у світі, на повагу у всіх столицях.

Нас переконують, що в Україні відбувається економічне зростання, що досягнута стабільність, що здійснюється євро інтеграція. Чому ж тоді за соціальними стандартами ми так відстаємо від сусідів? Невже ми не можемо заробити чесною працею заможне життя? Невже нам бракує чогось із того, що є у сусідів?

Давайте звідси, з київських гір, оглянемо Україну. Ми побачимо щедру землю і багаті надра. Ми побачимо, як мільйони українців щодня і щогодини працюють, добуваючи вугілля, плавлячи метал, вирощуючи хліб. Ми побачимо вчених, що розробляють найсучасніші технології, здатні конкурувати на світових ринках. У нас є все, щоб бути заможною європейською державою!

Давайте згадаємо нашу історію. На її сторінках засвідчено незламність українського народу. Після важких випробувань - голодоморів, освенцимів, ГУЛАГів – його сини й дочки піднімали Україну з руїн. Я вірю, що любов до свободи живуть в кожному з нас. Наш народ, його завзяття, його історія і культура – це найцінніші скарби України!

Сьогодні національні багатства наповнюють кишені олігархічних кланів.Доступ до соціальних благ став не правом для всіх, привілеєм обраних. Винна в цьому кримінальна влада.

Сьогодні громадянин України не вільний у своїй країні, він беззахисний від сваволі чиновників, податківців, міліції, прокуратури. Слідство стало фарсом, приниження нормою. Людина не може знайти справедливості в суді. Винна в цьому – безвідповідальна, корумпована влада.

Сьогодні єдиний український народ поділяють на „східняків” і „західників”, ділять за національною і мовою, ділять історією і вірою. Винна в цьому – цинічна влада.

Насправді конфлікт в Україні тільки один: між владою і народом. Розбрат вносить у суспільство влада. Вона хочу, щоб ми боролись один з одним, а не з нею.

Щоб вивести Україну на правильний шлях, нам потрібно одне: чесна, відповідальна й ефективна влада.

Влада, яка дбає не про чиновників і олігархів, а захищає інтереси простих громадян. Влада, яка користується довірою і повагою громадян. Влада може і повинна бути такою.

Мені зараз довелося показувати, як повинна діяти влада. Нацбанк, яким я керував, дав Україні гривню. Уряд, який я очолював, повернув борги людям, збільшив за рік мінімальну заробітну плату і пенсію у півтора раза. Був наведений порядок у бюджетній сфері, припинилися массові відключення електроенергії. Ми змусили економіку зростати, тримали ціни під контролем. Були створені нові робочі місця. І головне ми – ми досягли цього, не взявши жодної копійки в борг.

Мені не дали завершити розпочате. Але я сказав: „Іду, щоб повернутися”. Три роки пройшло в поїздках по Україні. Я зустрівся з сотнями тисяч людей і знаю - моя справа має найширшу підтримку. У мене є програма для України, яка дозволить здійснити задумане. У мене є команда, здатна її виконати.

Я пам`ятаю все, чому мене вчив батько; все сказане мамою; все, про що ми говорили з побратимами; все що почув від вас на зустрічах і прочитав в листах. Не в кабінеті, а в діалозі з усією країною я знайшов ідеї, які визначать нове майбутнє України.

Вже через рік ви відчуєте – Україна стала іншою.
Ми збудуємо державу, в якій дамо роботу рукам і розуму кожного. Нікому не доведеться шукати кращої долі за кордоном.

Пенсії і зарплати забезпечать кожному гідне життя, будуть створені мільйони робочих місць. Кожен, хто бажає працювати, матиме роботу і гідну зарплату.

Кожен громадянин матиме доступ до належного медичного обслуговування, а кожна дитина зможе отримати якісну освіту.

Влада буде працювати для людей. Корупції буде покладено край. Всі будуть рівними перед законом. Бандити сидітимуть в тюрмах.

Оживе українське село – колиска нашого народу.

Я бачу Україну державою, яку цінують і шанують власні громадяни і до якої з повагою ставляться на Сході, і на Заході. Я бачу Україну, в якій житимуть як казав Олександр Довженко, „ по закону Божеському і людському”.

Я знаю – дорога до перемоги буде важкою. Влада боїться чесних і прозорих виборів, бо вони стануть її вироком. Величезні гроші вкрадені з бюджету, сила адміністративного ресурсу – все кинуте на те, щоб не дати народу висловити свою волю.

Але ми не боїмося влади, Це вона нас боїться! Вона боїться власного народу, боїться правди і свободи, яка є в серці кожного з нас!

У мене не має ні телеканалів, ні прокуратури, ні податкової. Я спираюся на силу народу. Я вірю у свої і ваші сили. Я прошу у бога милості для України!

Я прийняв рішення. Я іду в президенти. Ось моя заява!
Я виграю вибори! Моя перемога – це перемога всіх!
Скажіть усім, повернувшись додому, - я вірю в Україну, я знаю свій обов`язок, разом ми переможемо!
Слава вам і слава Україні!