Информационный портал

Нові мери

Опубликовано - 28 января 2006, в раздел - Новости города Боярка, просмотров - 4 870Почнемо зі старого-нового мера Василькова Валерія Поповича. Його чергову повну перемогу на виборах 31 березня цього року знову не визнала обласна влада і змусила колишнього “мера” Вадима Ліхачова подати позов до суду про скасування результатів цих виборів. Але завдяки, чи рішучий позиції територіальної громади у відстоюванні справедливості, чи своєчасному втручанню Комітету виборців України, чи відсутності будь-яких підстав для позову, несподівано було скликано сесію міської ради, де голова Васильківської територіальної комісії представив міського голову Валерія Поповича. Після офіційного прийняття посади на Валерія Поповича чекали нові сюрпризи – розвалене міське господарство та відключення міста від електромережі за борги. Навіть коли знайшли кошти й оплатили борг, із “гори” була надана команда – місто до електромережі не підключати. Добре, що Київобленерго тепер належить американцям, тому за їх допомогою питання все ж таки було вирішено. Сподіваємось і всі інші проблеми міста Валерій Попович вирішить завдяки своєму досвіду та підтримки населення, незважаючи на протидію обласної влади.

У кращих умовах, як на наш погляд, почав працювати новий мер Броварів, колишній член Правління обласного Комітету виборців України Віктор Антоненко. До речі, Віктор Антоненко разом із новообраним головою міської ради Любов’ю Гордієнко та іншими активістами КВУ постраждав від свавілля обласної та міської влади, був заарештований працівниками Броварського ДАІ і відсидів у камері попереднього затримання сім діб тільки за те, що їхав спостерігати за виборами Васильківського міського голови у травні 2000 року. Новий мер почав відразу наводити порядок у місті, вирішувати його чисельні проблеми, серед яких найболючішою є тепловодопостачання. Вирішено питання з оплатою боргів та поповненням місцевого бюджету за рахунок проведення ревізії платників податків як юридичних так і фізичних осіб. Цікаво, що тільки 20 відсотків приватних підприємців сплачували податок до бюджету, а ринковий збір уходив невідомо куди. Завдяки запланованій реконструкції тепломережі жителі Броварів тепер не будуть мерзнути взимку у своїх домівках.

Мерам Василькова та Броварів усе ж таки легше відстоювати інтереси територіальної громади завдяки їх обласному статусу. За новим бюджетним кодексом ці міста отримують субвенції та дотації безпосередньо з Державного казначейства і вплинути на розподіл цих коштів із боку обласної влади не так легко, як було раніше. Інша річ – міста районного підпорядкування, які отримують все від району. В жахливому становищі опинилась новий мер міста районного підпорядкування Боярки Києво-Святошинського району Зоя Виборна. Занедбане комунальне господарство, повна відсутність бюджетних коштів, величезні борги по зарплаті працівникам бюджетної сфери. Для знищення неугодного мера обласна влада ініціює подання позовної заяви до суду за несплату зарплати працівникам бюджетної сфери. Також, якщо комунальники не отримають кошти, вони не зможуть підготуватися до зими і в такому випадку постраждає не тільки мер міста, а і мешканці Боярки.

Ще в гіршому стані сільські голови, які налаштовані хоча б щось зробити для своєї територіальної громади. Основне джерело бюджетних коштів, які залишаються на селі це земельний податок з орендованих земель, які належать територіальній громаді. Але за новим Земельним кодексом, щоб узяти в оренду ці землі треба пройти “кола пекла” та заплатити чиновникам у районі декілька тисяч гривень. Ще із закупівлями за бюджетні кошти придумали проводити тендер, тобто конкурс декількох магазинів, де має виграти магазин із найдешевшими товарами. Але на практиці в одному магазині дешевше відро, а в іншому мило. От і чухають потилицю сільські голови, і не знають навіщо це придумали, хіба ж із цих мізерних коштів щось можна вкрасти? Інша річ багатомільйонні поставки через приватні фірми у таких галузях, як енергетика, нафтопереробна промисловість. Але тут ніякого тендера немає і все зроблено для того, щоб приватні фірми за рахунок підвищених цін мали можливість давати хабарі у вигляді “відкотів\\\" державним чиновникам, які дають дозвіл на оплату поставок із державного бюджету. А потім усі дивуються, куди ж подівалися бюджетні кошти, які повинні повернутися у вигляді субвенцій та дотацій у села й міста. А без грошей не може бути влади і місцевого самоврядування на селі.


Матерiал додано: Юрій Бут, “Політична Україна”, Київська обл.