Информационный портал

Привернення уваги суспільства до проблем інвалідів

Опубликовано - 28 января 2006, в раздел - Новости города Боярка, просмотров - 5 945Залучення інвалідів з психічними та фізичними обмеженнями до повноцінного життя в суспільстві – одне з головних завдань діяльності громадської організації (ГО) «Дзвони Чорнобиля Києво-Святошинського району».
Для цього організація проводить різноманітні заходи. Наприклад, 2-4 березня 2006 року у приміщенні Києво-Святошинської районої класичної гімназії відбудеться виставка творчих робіт інвалідів. Назва виставки – «Світ очима інвалідів». У ній візьмуть участь 28 інвалідів різного віку (переважно, віком до 16 років), які проживають у м.Боярка, Київська область. У заході могли б взяти участь ще більше талановитих осіб. Проте, кожен з них має в своєму доробку стільки цікавих робіт, що майже кожен з них міг би влаштувати персональну виставку. Наприклад, 31-річний Юра Лановий, інвалід з дитинства 2-ої групи, має близько 100 малюнків. Кожен – дуже цікавий і оригінальний. Малюнки Юри – незвичні, деякі з них несуть «закодовану» інформацію про їх автора та оточуючий світ. Ось, наприклад, сонце – з чорними променями. Це – автопортрет. Ось як його пояснює Лановий. «Я – добра людина, але песимізм у мене чорний. Фіолетова земля з зеленою травою – це депресія, з якої мене може вивести Божа сила. Сірі гори – це скритість. Як на скелю не легко піднятись, так і мене розкрити, і не всім це під силу, бо маю особисті проблеми…».

Інвалід по слуху Діма Височанський теж дуже гарно малює. Він вчиться у відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» у Києві, де вдосконалює своє мистецтво.

Організації виставки передувала напружена та велика робота по залученню спонсорів. Вони допомогли придбати необхідні матеріали для створення та оформлення робіт. Також треба було виявити обдарованих інвалідів, які могли б взяти участь у виставках. Саме тому ще у грудні 2005 р. в місцевій пресі з’явилася інформація про конкурс творчих робіт інвалідів, до якого запрошувалися всі бажаючі.

Іншим заходом «Дзвоні Чорнобиля…» буде проведення 3 березня 2006 року круглого столу на тему «Привернення уваги суспільства до проблем інвалідів». До участі у круглому столі запрошені, зокрема, заступник голови РДА Києво-Святошинського району Олександр Лук’янчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Леонід Шелковський, директор Києво-Святошинського Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Ксенія Самойленко, а також представники інших громадських організацій, які діють у районі. «Дзвони Чорнобиля…» представлятимуть Голова Правління ГО Олександр Вольф, Президент, Діана Кузнєцова та член організації з 2005 року Наталя Іщук

Буде вжито всіх заходів для опублікування резолюції круглого столу у місцевих ЗМІ.

Олександр Вольф, Голова Правління «Дзвонів Чорнобиля Києво-Святошинського району», контакт: 8 097 14 17 456